SON PROJELERİMİZ

KOOPERATİF TOPLAM ARAZİ/ARSA TOPLAM PAY
S.S. ÇAYYOLU VADİ KYK 116 Dönüm 232 ADET
S.S. ÇAYYOLU STAR KYK 40 Dönüm 80 ADET
S.S. ÇAYYOLU VİP KYK 33 Dönüm 61 ADET
S.S. ÇAYYOLU METRO KYK 24 Dönüm 48 ADET
S.S. VİLLA METRO KYK 5 Dönüm(İmarlı) 43 ADET

S.S. MESKENKENT YAPI KOOPERATİFLER BİRLİĞİ’ne bağlı yukarıda belirtilen 5 adet Kooperatiflerimize, kısıtlı sayıdaki payları devir alarak üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ..

Neden Kooperatiflerimize Üye Olmalısınız?

Bütünün parçası olmak bütünün gücüne sahip olmak demektir. Kooperatifler 1163 sayılı Kooperatifler Kanununa istinaden kurulan, yatırımcıların küçük sermayeleriyle bir araya gelerek büyük işleri başardıkları sosyal kuruluşlardır ve birçok konuda avantajlara sahiptir. Örneğin bu avantajların en önemlisi, plan bütünlüğü, proje bütünlüğü, peyzaj bütünlüğü çerçevesinde yapılan imar çalışmaları ve arsa karşılığında bedelsiz konut sahibi olma sürecinin yönetilmesidir. İnsanların güç ve kader birliği yaparak meydana getirdikleri “Yatırım ve Kazanca Dönük Ortaklıklar” günümüzde “Kooperatifleşme” adını almaktadır.

Kooperatiflerimizin Sahip Olduğu Arazi ve Özellikleri Nelerdir?

Geçmiş yıllarda kurduğumuz S.S. MESKENKENT YAPI KOOPERATİFLER BİRLİĞİ’ne bağlı mevcut kooperatiflerimizin arazilerinin tamamı, Ankara’nın en kıymetli ve ana gelişim mihveri üzerinde Eskişehir yolu YAPRACIK-YENİHİSAR arasındaki bölgelerdedir. Bölge ÇAYYOLU’nun devamı olup, Büyükşehir belediyesi (BŞB) Nazım İmar Planı incelendiğinde Ankara’nın en önemli projelerinin hayata geçirildiği bölgedir. (Üniversiteler, Toplu Konut Alanları, Karayolu, Demiryolu ve Metro projeleri, Dev Organize Sanayi Bölgeleri) Şehirlerin batıya büyüdüğü gerçeği ile Ankara’nın modern şehirleşme anlamında gelişim planlarının ana istikameti ESKİŞEHİR YOLU istikametidir.

Arazilerimiz, uygulama projesi tamamlanan, ANKARA-İZMİR OTOYOLU ANA GÜZERGAHINDA Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek mücavir alan içerisindedir.

ANA GELİŞİM BÖLGESİ

Bakanlar Kurulu Kararı ile (26 Aralık 2017 Tarihli ve 30282 Sayılı Resmi Gazete).

ANKARA-İZMİR OTOYOLU

İnşa edilecek ANKARA-İZMİR otoyol bağlantısına tonç(bitişik) ve kavşak bölgesinde

BELEDİYE HİZMETLERİ

Ankara BŞB mücavir sahasında olduğu için mahalle statüsünde.

GELİŞİM REZERV ALANI

Ankara BŞB NAZIM İMAR PLANLARINDA bölge şehrin ANA GELİŞİM REZERV ALANIDIR.

350 DÖNÜM ARAZİ

Yaklaşık 350.000 m² (350 dönüm) arazi.

HER YERE YAKIN

Eskişehir yoluna 3 km., 6 adet üniversiteye 1-15 km

LOKASYON

ankara_izmir_otoyol

ANKARA-İZMİR OTOYOL BAĞLANTISI

İnşa edilecek ANKARA-İZMİR otoyol bağlantısına tonç (bitişik) ve kavşak bölgesinde olması itibarıyla en kıymetli bölge konumundadır. Yolun mücavir sahada inşa edilecek bölümüyle ilgili kamulaştırma faaliyetinin maliyeti oldukça yüksektir. Bu nedenle bölgede imar çalışması yapılarak imar yasasında mütalaa edildiği şekilde Düzenleme Ortak Payı (DOP) olarak alınacak bölümden geçirileceği ve bu şekilde güzergahtaki arazilerdende imarın geçeceği değerlendirilmektedir. Normal imarlı sahalardan çok daha kıymetli Kentsel Servis Alanı (KSA) imarı geçmesi muhtemeldir.

BELEDİYE HİZMETLERİ

Ankara BŞB mücavir sahasında olduğu için mahalle statüsünde olup bölgeye belediye hizmetleri gitmektedir. Bu nedenle imar çalışmasının kısa sürede Ankara BŞB tarafından askıya çıkarılacağı değerlendirilmektedir. Bölgede zemin sert ve toplu konutlaşmaya müsaittir; ayrıca yüksek konumu nedeniyle km.lerce manzaralı ve önünün kapanma ihtimali yoktur.

ankara_izmir_otoyol_baglantisi
her_yere_yakin

HER YERE YAKIN

Mevcut imarlı sahaya (YENİHİSAR TÜRKKONUT YERLEŞKESİ) 500 m, 6 adet üniversiteye 1 ile 15 km, OYAK KONUT ALANI’na (OYAK tarafından, 2018 yılı ilk yarısında 12.000 konut inşasına başlanacağı açıklanmıştır) 4 km, Eskişehir yoluna 3 km mesafededir.

REZERV ALANI

Ankara BŞB NAZIM İMAR PLANLARINDA bölge şehrin ANA GELİŞİM REZERV ALANIDIR.

rezerv_alani
ana_gelisim_bolgesi

ANA GELİŞİM BÖLGESİ

Bölge BAKANLAR KURULU tarafından ARALIK 2017’ den itibaren ANKARA’nın ANA GELİŞİM BÖLGESİ ilan edilmiştir. (26 Aralık 2017 Tarihli ve 30282 Sayılı Resmî Gazete.)

350 DÖNÜM ARAZİ

Bölgede Birliğimize bağlı Kooperatiflerimizin yaklaşık 350.000 m² (350 dönüm) arazisi mevcuttur. Bu durum birlik olarak toplulaştırma, birleştirme ve imar yapma konusunda, kanun ve mevzuatlarda belirtildiği şekil ve yöntemlerle, hedeflerimize ulaşma konusunda yolumuzu açmaktadır.

donum_arazi

Kooperatiflerimize Üye Olduğunuz Takdirde Ne Kazanacaksınız?

2-10 yıllık süre içerisinde yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alabileceksiniz.

ARAZİ TEMİNİ ( 1 BİRİM )

( Üye Ödemesi )

İMAR ( 10 BİRİM )

( İmarın Kazandırdığı Değer Tahmini )

BEDELSİZ MODERN KONUT ( 20 BİRİM )

( Nihai Hedefin Kazandırdığı Değer Tahmini )


KAZANÇ SÜRECİ TAHMİNİ 2-10 YIL

Bölgedeki en düşük yoğunluklu emsale sahip toplu konut alanlarına göre yapılan hesaplamalarla 1 pay (500 m²) hisse sahibi olduğunuz takdirde; başka hiçbir para ödemeden BEDELSİZ KONUT SAHİBİ olacak şekilde 2-10 yıl içerisinde, asgari 160 m² (4+1) modern bir daire sahibi olacağınız, reel öngörü ve verilerle açıktır. (KAZANÇ: 1’e 20)